Zapraszam do współpracy

Aktualności
Najbliższsze imprezy masowe:  
   
Muza do pobrania: [Pełna Lista]  
   
Licznik odwiedzin  
Stronę odwiedziło 62115 osób.

 

 

 

 

 

 

 

 

   
 
Zabawy i konkursy weselne

Popularne zabawy i konkursy weselne

Wesele, jak sama nazwa wskazuje, to czas zabawy i swawoli. Zabawy i konkursy weselne, to nieodłączna część każdej imprezy. Zabawy są bardzo różne

i ciekawe Jest też dużo naprawdę zabawnych pomysłów , o ile goście maja ochotę i angażują się w zabawy, należy wykorzystać aby było smiesznie i wszyscy goscie bawili sie dobrze

Do pobrania w postatci pliku .pdf

Zabawy weselne cz.1

Zabawy weselne cz.2


PRZYKŁADOWE KONKURSY NA WESELE


Zabawa w pociąg
Wszyscy idą w kólku, najpierw trzymając się za biodra, potem za kolana, za kostki, a na końcu prowadzący im dziękuje i mówi: proszę sobie usiąść! Oczywiście wszyscy siadają na podłodze zamiast do stołu.

Marynarki
Wybieranych jest pięć par. Mężczyzna musi mieć ze sobą marynarkę. Pary tańczą, a na podany przez orkiestrę znak, mężczyzna zdejmuje z siebie marynarkę, przewraca ją na lewą stronę i zakłada ją ponownie. Partnerka może mu w tym pomagać. Para, która to wykona jako ostatnia, odpada. Konkurs kończy się, gdy zostanie tylko jedna para.

Buteleczka
Pan Młody ma zawiązane oczy, a na sznureczku( długim do ziemi) uwiązuje się np: długopis i stawia się przed nim butelkę. Panna Młoda ma za zadanie tak pokierowac Panem Młodym aby trafił do butelki długopisem. Gdy trafi Wodzirej mówi: ''i tak oto będzie wyglądała noc poślubna''.

Taniec na gazecie
Zgłasza się na ochotnika pięć par. Każda z nich dostaje gazetę i tańczy na niej, po przerwaniu muzyki gazetę składa się na pół i znowu na pół. Odpadają pary, które wyjdą poza obręb gazety aż do wyłonienia zwycięzcy. Naturalnie należy eliminować pary pasywne.

Przechodzenie pod sznurkiem
Do zabawy potrzebny jest kawałek sznurka o długości około 3-4 m. Wybieramy z gości weselnych kilka par. Dwóm osobą każemy stanąć na środku sali, ze sznurkiem rozciągniętym między sobą. Pary konkursowe stają po jednej stronie rozciągniętego sznurka. W takt muzyki wszystkie pary tańczą i w międzyczasie przechodzą pod rozciągniętym sznurkiem, raz w jedną, a następnie w drugą stronę. Osoby trzymające sznurek, trzymają go na początku wysoko, ale z każdym przejściem wszystkich tańczących par na drugą stronę obniżają go . Pary muszą trzymać się caly czas siebie, nie mogą się puścić. Odpada ta, która dotknie sznurka lub w trakcie przechodzenia pod sznurkiem nie będzie trzymać się razem. I tak do wyłonienia zwycięzcy.

Dyscypliny sportowe - kalambur (pantomima)
Osoby wybrane losują karteczki, na których są wypisane dyscypliny sportowe:
* łyżwiarstwo figurowe
* jazda konna
* walka karate
* inne
Trzeba zaprezentować te dyscypliny gestami (ubaw po pachy).

Taniec z podziękowaniem
W kółeczku tańczą pary. Panowie okręcają panie klęcząc na kolanach... Żeby było sprawiedliwie to w pewnym momencie wodzirej każe uklęknąć paniom (panie myślą, że teraz panowie będą tańczyć wokół nich), a wodzirej mówi: "proszę stanąć naprzeciwko klęczących pań (muzyka cichnie) - tak właśnie panie chciałyby podziękować panom za taniec".

Szybkie ubieranie się
Zgłasza się na ochotnika pięciu panów w marynarkach i krawatach. Ustawia się pięć krzeseł oparciami tak aby oparcia tworzyły pięciokąt. Każdy z Panów siada na krześle. Zdejmuje marynarkę i wiesza ją na oparciu. Następnie panowie muszą przejść o dwa krzesła w prawo. Siadają, zdejmują krawat i wkładają do kiesonki marynarki (nie własnej). Następnie przesuwają się o trzy krzesła w lewo, tam zdejmują but i zostawiają go obok krzesła. Dalej o 6 krzeseł w prawo i tam zostawiają w bucie skarpetkę. Potem jeszcze robie ze dwa niepełne okrążenia. Ten, który pierwszy się ubierze wygrywa.

Jedzie pociąg
Do muzyki "Jedzie pociąg z daleka" tańczą goście tworząc wąż. Zespół lub DJ co jakiś czas przerywa taniec i oznajmia do jakiej stacji i w jakim kraju goście dojechali. W każdym kraju obowiązkowo należy odtańczyć charakterystyczny taniec np.: we Francji KanKana, w Rosji Kazaczoka, w Wiedniu Walca itd. (w rytm odpowiedniej muzyki) ilość krajów i utworów, zależy zarówno od inwencji twórczej naszej zespołu lub DJ-a (której z pewnością nie braknie!), no i wytrzymałości gości.

Świstaki
W tym konkursie niezbędna jest znajomość gwizdania. Uczestnicy dostają do "wypicia" kieliszek napełniony bułką tartą po czym muszą zagwizdać "Sto lat". Pierwszy, któremu ta sztuka się uda dostaje nagrodę.

Balony
Wybieranych jest kilka par, którym wręcza się niezbędne instrumenty: balon, pompka do pompowania materacy. Panowie trzymają wężyki od pompek, na które nasunięte są baloniki, pompki leżą na krzesełkach. Panie mają za zadanie jak najszybciej napompować balony przez siadanie na krześle (pompce) do momentu jego pęknięcia. Jest też wersja, w której pompki leżą na kolanach panów...
W innym przypadku wybierane są pojedyncze osoby, które mają nadmuchać balona. Wygrywa ta osoba, której balon pierwszy pęknie.

Zabawa dla hazardzistów
Zabawa polega na tym, ze prowadzący proponuje dwóm chętnym grę o 100zł. Stawia na środku sali krzesło, na krześle kładzie banknot i na próbę mają go przedmuchać na dany znak na stronę przeciwnika. Kto przedmucha, banknot jego. Ale to była tylko próba. Następnie zawiązuje się im oczy i gdy klęcza znowu przed krzesłem gotowi do dmuchania, stawia się talerz z mąką. Hasło : "start" i wiadomo co się stanie...

Taniec na leżąco
Wybiera się pięć chętnych par do konkursu tańca. Każda z tych par określa się jaki rodzaj muzyki chce zatańczyc (pełna dowolność - zależy co mają muzycy). Potem wszystkie pary oprócz jednej muszą wyjść za drzwi (tak żeby nic nie widzieli). Do pary podchodzi prowadzący, kładzie na podłodze kawałek( koca, prześcieradła lub obrusu) i muszą ten taniec jaki wybrali odtańczyć na leżąco. Ubaw gwarantowany. Ktoś musi ocenić, która para zrobiła to najefektowniej.

Poznawanie
Zabawa typowo oczepinowa przeznaczona dla Pary Młodej. Po oddaniu welonu i muszki Nowożeńcy mają pokazać czy się dobrze zdążyli poznać w okresie narzeczeństwa. Do konkursu przystępuje Para Młoda i grupa osób płci obojga. Najpierw sadza się w rzędzie kilka Pań z Panną Młodą w środku a Pan Młody z zawiązanymi oczami ma ją rozpoznać po wymienionej części ciała. Najczęściej rozpoznaje małżonkę po kolanie, ale zdarzają się przypadki rozpoznawania po nosie, pocałunku w rękę. Zabawę powtarza się, aż do rozpoznania osoby szukanej. Po odnalezieniu Panny młodej role się zamieniają Pan Młody siada wśród Panów na krzesełkach, a zadaniem Pani Młodej jest odnalezienie ukrytego małżonka, rozpoznając go po wymienionej części ciała. Najczęściej w tym przypadku tą częścią ciała jest nos, ale zdarzają się przypadki, gdzie rozpoznaje Pana młodego po pępku, uchu...

Wózeczek (dolarowy walczyk)
Zabawa ma swoje miejsce najczęściej po oczepinach. W zabawie bierze udział Para Młoda, Świadkowie i wszyscy chętni goście. Świadkowie dostają miseczki , Para Młoda rozpoczyna taniec. Goście biorący udział w tej zabawie aby zatańczyć z Panem lub Panią Młodą muszą uiścić opłatę u świadków, osobno dla każdego z nich. Świadkowa zbiera dla Panny Młodej a świadek dla Młodego. Goście cały czas odbijają płacąc (symboliczne) pieniążki. Doświadczeni goście mają przy sobie garść drobnych aby zatańczyć wiele razy. Zebrane pieniądze para młoda przeznacza na wcześniej określony cel(np. kołyska, wózek lub podróz pośluba). Które z Pary Młodej zbierze więcej, będzie trzymać kasę przez całe życie.

Konkurs tańca
Do konkursu staje kilka par. Orkiestra prowadząca zabawę często dobiera sobie sędziów w postaci Pary Młodej lub Świadków. W zabawie wygrywa para, która najdłużej wytrwa na parkiecie. W zależności od wersji tej zabawy weselne może ona przybrać formę siłową, lub zręcznościową: - w wersji siłowej orkiestra zmusza partnerów do coraz trudniejszych figur, np.: z partnerką na rękach, w przysiadzie, itp. - w wersji zręcznościowej tańczącym daje się np. balon, który umieszczany jest między różnymi częściami ciał tańczących. Para, która zgubi balon odpada. - inna odmiana wersji zręcznościowej to taniec z marynarką, w którym partnerzy na wybrany znak zamieniają się marynarką. Ostatnia para odpada.

 

Trwa wczytywanie muzyki...

 
 
 
Realizacja: